(ВИДЕО+ФОТО) УБАВИНАТА ЗНАЕ И ДА БОЛИ – Лепа Брена ги корегирала усните: Офкала, рацете ѝ се треселе, го молела лекарот да престане!

За Лепа Брена одамна се зборува дека има правено разни естетски корекции но се чини се правела со мерка па немаше некои „драстични“промени. но, неодамна имала една многу непријатна случка со усните…
Фолк-дивата лепа Брена неодамна ги вадела старите истрошени силикони од усните и ги заменила со разградлив хијалурон, пишува Курир.рс.

View this post on Instagram

Bajina Bašta veceras👍❤️💋😍

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Извор близок на лекарот кој го извршил зафатот открива дека Брена многу се плашела од операцијата, а се сомневала дека нејзиниот поранешен хирург многу лошо го вградил силиконот кој со време почнал да ѝ прави проблеми.

View this post on Instagram

Banja Luka🥰💋❤️👍

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

„Горната усна навистина изгледаше лошо. Со време се појавија грутки, зашто силиконот се собрал во едно место и се забележуваше. Тоа обично се случува по пет или повеќе години, а се решава со операција. Мислам дека хирургот не ѝ го ставил добро силиконот. Таа беше кај нашиот хирург пред два месеци, се распрашуваше дали има помалку болен начин да се отараси од силиконот. Се плашеше, зашто слушнала дека вадење силикон од усни многу боли. Но за жа, нема друг начин, па нашиот хирург ѝ даде време да собере сила“, рекол изворот за Курир.рс.

Зафатот се изведувал под локална анестезија.
„Му рече на лекарот да ѝ даде две дози анестезија, а тој го стори тоа. Кога почна интервенцијата, Брена офкаше, беше бледа како крпа од болки, рацете ѝ се тресеа. Го молеше да запре на половина пат, па ѝ даде уште една инјекција за да може да работи. По две недели повторно дојде и тогаш ѝ вградивме хијалурон во усните“.

View this post on Instagram

Nice time with my family👍❤️💋😍😍

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Хијалуронот е многу подобро решение, зашто по шест месеци се апсорбира во телото, па може повторно да се вбризга.

Извор:kurir.rs
Фото и видео:Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) КОВИД -19: 13. МИЛИОНИ ЛУЃЕ ЈА ПОБЕДИЛА КОРОНА: Во Бразил 22. илјади новозаболени за 24. часа, со вирусот се избориле 13. милиони пациенти!

Во светот од почетокот на пандемијата „Ковид 19“ се заразени повеќе од 20. милиони луѓе, …