(ФОТО) Астронаутска диета: Тело на богинка за 13. дена, а ги решава и’ проблемите со варењето!

Благодарение на големото количество протеини кои ќе ги внесувате во текот на оваа диета резултатот е големо губење на килограмите без последици по мускулите.
Дали некогаш сте слушнале за астронаутската диета? Станува збор за
фантастичен начин да го забрзате метаболизмот, истопите одвишните килограми но и да го решите проблемот со варењето.
Како функционира и кому е наменета?
Вистинските астронаути всушност не ја држат оваа диета, но името настанало поради тоа што само ретки успеваат да ја држат, бидејќи треба да се откажете од многу продукти, како што астронаутите мораат да се откажат од многу продукти. Влакната и јагленните хидрати се сведени на минимум, а диетаа претежно се базира на протеини.
Исто така, ако сакате успех, морате да го намалите внесот на калории.
Благодарение на големото количество протеини кои ќе ги внесувате со оваа диета, резултат е голем губиток на килограми без негативни последици по мускулната маса.
Забранета храна
Продукти кои не се дозволени во астронаутската диета:
– газирани и овошни сокови
– алкохол
– сол и шеќер
– зеленук со скроб (компири, моркови, цвекло, пашканат)
– ориз и тестенини
– леб и житарки
– месни преработки

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ: Том Брејди се колне во овие трикови за јакнење на имунитетот!

НАЈДОБРИОТ американски играч на рагби (американски фудбал)  во историјата, Том Брејди, е навикнат да го …