(Рецепт) Никогаш полесно до добра форма: Сок кој ги топи килограмите!

Мала вкусна помош која може да го забрза процесот на симнување килограми…
Кога ќе одлучите да се фатите во костец со одвишните килограми во требало да обрнете внимание на низа работи. Од намирниците кои ги внесувате, посебен план за исхрана до физичка активност. Сите овие фактори ако се добро избалансирани ќе ги дадат најдобрите резултати.
Но, постојат и мали нутриционистички трикови, кои се пред се здрави, а можат да придонесат за намалувањето на килограмите.
Еден од нив е и сокот од три моќни состојки кои ефикасно го намалуваат чувството на глад, го забрзуваат метаболизмот, даваат енергија и му помогнуваат на телото да го исфрли вишокот маснотии.
Веројатно веќе знаете за славниот напиток од оцет од јаболко и мед, кој ги топи мрсните наслаги, а нему сега му се придружува уште една состојка.


Станува збор за црвениот грејпфрут кој има способност да го регулира нивото на шеќер во крвта и да ги разградува мастите.
За овој сок ќе ви треба:
1 шолја сок од грејпфрут
2 лажички оцет од јаболко
1 лажичка мед
Подготовка: се’ добро измешајте додека состојките потполно не се соединат.
Употреба:сокот пијте го пред трите големи оброци – појадок, ручек и вечера, а постапката повторувајте ја секој ден. 7 дена по ред. Потоа направете пауза од една недела па повторете ја постапката.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ПОЛОВИНА ГОДИНА КОРОНА ВИРУС: Продолжува да се шири по светот и да однесува жртви, а на овие ПРАШАЊА и понатаму нема одговор!

Поминаа точно шест месеци откако Кина ги пријави првите случаи на коронавирус до Светската здравствена …