(ВИДЕО+ФОТО) КАКВА КАЗНА – Се обидел да ги измами властите при увозот на автомобил: Му го здробиле Ферарито!

На Филипините се немилосрдни кон измамниците, посебно оние кои ја измамуваат државата при илегален увоз на автомобили.
На таквите по правило им ги запленуваат автомобилите, ги уништуваат и уште им наплатуваат казна.
Последниот случај е поврзан со Ferrari 360 Modenа која сопственикот ја увезол и навел дека станува збор за резервни делови за да избегне плаќање на увозна такса и данок.

Се обидел да ги измами цариниците така што извадил неколку делови од каросеријата, но не му успеало. После државната интервенција со булдожер со директен пренос на ТВ куќата GMA News ова нема да му мине ниту за делови.

Да потсетиме, минатата година претседателот на Филипини во акцијата „Антикорупциско возење“ наредил да се прегазат луксузни автомобили вредни 5,5 милијарди долари.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Се чувале за брак: Славни парови и нивната одлука за секс дури после олтар!

Сексуалниот однос е исклучително важен чин за некои дами и мажи на јавната сцена, и …