ФАНТАСТИЧЕН УСПЕХ НА DUOZ: Прво место на интернационалниот натпревар”TO THE NEXT LEVEL” организиран од Sunstars (Spinnin Records)

Диџејско продуцентско дуо DUOZ ,во конкуренција од 1000 учесници од целиот свет го освои првото место  на натпреварот  кој беше  организиран од страна на италијанските диџеи и продуценти Sunstars (Spinnin Records).
Ова  интернационално признание доаѓа после петгодишната работа на  диџејскопродуцентското дуо DUOZ ,  кое на македонската јавност и е добро познато со своите самостојни настапи на цел Балкан,но и како локална поддршка на најголемите светски музички имиња како: Martin Garrix, Hardwell, Afrojack, Nicky Romero, Alan Walker, Lost Frequencies, Paul van Dyk, Ravitez, Kill the Buzz и др.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …