(ВИДЕО+ФОТО) Џеј Ло наполни 50 години: Доби порше, огномет, љубов – „Ви донесуваме инсерти од прославата“ за која се погрижил АРод!

Освен машината на четири тркала која од вчера е во рацете на Џеј Ло, имало и изненадување во облик на огномет кој некогашниот бејзбол играч исто така го приредил во чест на својата свршеничка…
Џенифер Лопез во голем стил го прославила влезот во шестата деценија – кој би поверувал дека има 50 години?
Убавата Џенифер Лопез, една од најславните личности на денешнината, во средата, на 24. јули наполнила 50 години. Тешко кој би можел да поверува дека пејачката влегла во шестата деценија, со оглед на тоа што изгледа беспрекорно.


View this post on Instagram

Mama is turnt!! @jlo #jenniferlopez #jlo


A post shared by Jennifer Lopez (@jlovibes) on


Како и што можело да се очекува, Џеј Ло организирала забава за паметење со помош на својот свршеник Алекс Родригез, кој на својата поубава половина и подарил скапоцен автомобил, црвен кабриолет “Porsche Carrera 911 GTS” на чии регистарски таблички ги пишува иницијалите на пејачката.

Автомобилот на Џеј Ло пристигнал во машна, а пејачката потоа заедно со семејството тргнала во едно тест возење.

Роденденската торта била исто така за паметење, а Алекс не ја “испуштал од око” својата поубава половина и цело време бил покрај неа и расположено танцувал.

Освен машината на четири тркала која од вчера е во рацете на Џеј Ло, имало и изненадување во облик на огномет кој некогашниот бејзбол играч исто така го приредил во чест на својата свршеничка.

Но, изненадување и приредиле и од Мајами Бич кои одлучиле 24. јули да го прогласат за ден на Џенифер Лопез – „Jennifer Lopez’s day” во чест на роденденот на славната пејачка и глумица.Таа исто така примила и клуч од градот.И, ајде сега некој нека каже дека не е легенда“ стои во описот на фотографијата!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …