(ФОТО) Љубовта нема граници: 25. години постариот сопруг го придржувала на пат кон забавата на канадскиот милијардер

 Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас се запознале уште во 1998. година на Deauville Film Festival преку заедничкиот пријател Дени ДеВито…
Славниот актерски пар оваа година ќе прослави 19. годишнина од бракот, а и денес изгледаат еднакво вљубени како некогаш. Овој славен пар фотографите го снимиле при доаѓањето на прославата на 60. роденден на канадскиот милијардер Лоренс Стол на Капри. Славјето се одржало во луксузната вила Лусис.
Кетрин (49)  цврсто се држела за својот сопруг, а за оваа пригода облекла црн деколтиран фустан во кој пленела погледи, додека 74. годишниот Мајкл се одлучил за бел костум.

Глумицата минатата година на Инстаграм се потсетила на времето кога го запознала својот сегашен сопруг. Тоа било на вечерата на Deauville Film Festivalот во 1998. година. Се споиле преку заедничкиот пријател Дени ДеВито, а не требало долго Мајкл да и каже  дека ќе биде татко на нејзините деца.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ЗА 5. ГОДИНИ ОД БЕЗДОМНИК ДО МИЛИОНЕР: На 17. останал на улица а потоа смислил ГЕНИЈАЛЕН ПЛАН – Ова се неговите 5. совети за успех!

Хари Сандерс има само 22. години и веќе е извршен директор на компанија. Сепак, животот …