(ФОТО) ПОСРЕЌНИ ОД БИЛО КОГА – Тој има 72, а таа 41. година и заедно одгледуваат близначки: Рони Вуд поради нив се откажал од дрога и алкохол!

Рони Вуд и сопругата Сали прв пат се сретнале пред 10. години додека тој бил во брак со друга жена, а иако никој не мислел дека поради разликата во години нивната врска ќе успее, тие го докажуваат спротивното…
Рони Вуд и сопругата Сали се венчале во декември 2012. година после само шест месеци врска.

Поради големата разлика во години, легендарниот музичар има 72., а театарската продуцентка 41., многумина мислеле дека бракот нема да потрае. Но, тие денес се родители на тригодишните близначки Грејси и Али, а според последната фотографија која Сали ја ставила на Инстаграм, изгледаат посреќни од било кога и уживаат во секој момент што го минуваат заедно.

Овој пар првпат се сретнал пред 10. години кога Сали работела во театарот Royal Drury Lane, а Рони бил во брак со втората сопруга Џо Вуд.
Рони од бившиот модел се развел во 2008. година, а со Сали се „сплеткал“ три години подоцна. Брачните завети ги размениле во Лондон, на интимна церемонија, а на Рони кум му бил Род Стјуарт.

Сали неодамна изјавила дека би сакала повторно да роди близнаци.
„Би биле многу среќни ако тоа повторно се случи“, заклучила.

Рони кој е познат по хедонистичкиот начин на живот, кон крајот на минатата година изјавил дека се заситил од дрога и алкохол и дека сега сака да води помирен начин на живот. Додал дека понекогаш се напива чаша вино или пиво, но дека тоа е се’ што си го дозволува.
„Се заситив. Беше време да престанам“, заклучил славниот музичар.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ФОТО) БИЛ ЧОВЕК СО ГОЛЕМО СРЦЕ, НИКОЈ НЕ ЗНАЕ ДЕКА ОДЕЛ ТАМУ: Вдовицата на Оливер Драгојевиќ открила сериозна ТАЈНА на славниот пејач!

Вдовицата на Оливер Драгојевиќ, Весна ги коментирала сликите на нејзиниот сопруг и открила некои непознати …