(ФОТО) КАКОВ ТАТКО ТАКВА ЌЕРКА: Иванка Трамп играла кошарка во бели штикли!

Бавењето со спорт е доволно тешко кога носите облека и спортски патики, но Иванка Трамп играла кошарката со високи потпетици, на 19. јули, за време патување до Де Моан, Ајова.
37-годишната прва ќерка на претседателот на САД, Доналд Трамп, Иванка ги искомбинирала високите потпетици со црн фустан со асиметрични бели копчиња и со големо деколте.
Високиот советник на Белата куќа, белите штикли ги носи последните недели. Елегантните салонки на „Маноло Бланко“ е стилот на нејзината „маќеа“, Меланија Трамп, затоа што ја издолжуваат силуетата.

Иванка во рамките на турнејата го посетила Техничкиот центар на Корисни технологии, како дел од нејзиното патување во Ајова. „Hy-Vee“ е една од компаниите кои ја потпишаале спогодбата да се заложат за американските работници и создале 2.500 можности за нови вработувања од потпишувањето. Мајката на три деца во „Hy-Vee“ била придружувана од гувернерот на Ајова, Ким Рејнолдс која исто така играла кошарка во штикли.

На Универзитетот во Пенсилванија Иванка имала можност да игра кошарка со Ким Рејнолдс- по паркетот се движела со истите бели штикли.
Иванка споделила фотографија од неа како шутира тројка, шегувајќи се дека не постигнала три поени…
„Ја промашив тројката, ќе морам да поработам на мојот шут“, напишала Иванка Трамп!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) САРА Е „БОМБА“ НА ИНСТАГРАМ А ВО ЖИВО НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Се појавиле фотографии а со нив и болната вистина!

Често се заморуваме од перфекцијата на Инстаграм, поради што секогаш сме воодушевени од жени и …