После долга борба со рак починал двократен шампион на Вимблдон

Легендарниот австралиски тенисер, Питер Мекнамара, починал во 65. година после долга борба со рак.
МекНамара во кариерата два пати, во парови, го освоил Вимблдон, а професионално со тенис се бавел од 1974. до 1987. година. Најдобар успех на АТР поединечната скаличка му било седмото место во 1983. година
Освен Вимблдон во 1980. и 1982., го освоил и Австралиан Опен во 1979. година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Златан Ибрахимовиќ: „Најдобар на светот? Ниту Роналдо ниту Меси…“

Шведскиот фудбалер, Златан Ибрахимовиќ, вели дека Лионел Меси и Кристијано Роналдо не се најдобри фудбалери …