Дневен хороскоп за понеделник, 22.07.2019:Некој ќе освојува, друг ќе бега од нечие друштво, а еден знак најмногу ќе го користи шармот!!!

Овен
Љубов:
Вие делувате динамично, шармантно и духовито пред вашата околина. Можете да освоите повеќе емотивно внимание и љубов.
Работа:
Обидете се да делувате како перфекционист кој држи сè под строга контрола или под будното око.
Здравје:
Вие сте во одлична психофизичка форма.

Бик
Љубов:
Состанокот со една личност делува заморно, затоа барате различни изговори кога се обидувате да избегнете нечие друштво.
Работа:
Треба да имате јасна претстава за вистинските вредности кои минуваат во деловните кругови.
Здравје:
Ако чувствувате психолошка напнатост, поминете ги вечерните часови со некоја омилена тема и релаксација.

Близнаци
Љубов:
Лесно минувате преку жалбите што ви ги испратил партнерот. Користете го вашиот шарм во одредени ситуации.
Работа:
Со суптилни методи, можете да ги наметнете своите ставови и да ги исполните различни критериуми на деловни состаноци.
Здравје:
Обидете се да ја подобрите вашата кондиција.

Рак
Љубов:
Имате впечаток дека партнерот крие нешто што дополнително влијае на вашата емоционална несигурност или нервоза.
Работа:
Бидете повнимателни во комуникацијата со вашите деловни партнери, бидејќи погрешно интерпретираните информации влијаат на целокупната загуба.
Здравје:
Обрнете внимание на соништата и на поуреден начин на живот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) САРА Е „БОМБА“ НА ИНСТАГРАМ А ВО ЖИВО НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Се појавиле фотографии а со нив и болната вистина!

Често се заморуваме од перфекцијата на Инстаграм, поради што секогаш сме воодушевени од жени и …