(ФОТО) СЛАТКА ОСВЕТА – Поради целулитот трпела страшни навреди од дечкото: Го оставила и направила неверојатна трансформација!

Скарлет Скинер, поради подмолните коментари на својот дечко за целулитот, четири години постојано носела панталони.А, потоа и се смачило, го оставила дечкото и на 23. години решила да се промени.
Трансформацијата која ја постигнала за шест месеци е неверојатна.
„За појадок јадев пржено, како и многу брза храна, чипс, слатки и чоколадо. Мојата самодоверба беше на нула“ објаснила Скарлет, која со години се криела. Носела широка облека, долги ракави и панталони со кои го покривала совето тело.
„Никогаш не се чувствував ниту секси ниту атрактивно“ напишала на Инстаграм.

View this post on Instagram

Ok so, I'm pretty sick of seeing this first image as much as my friends probably are too but it's the only pic I have from before my weight-loss so gotta bare with me here… AND I'm only uploading this mega posed after shot purely because I FEEL SOoOo GOOD. 💪🏻💁🏼🌸☺️Everything happens in waves, but right now I am feeling so ridiculously happy in my own skin and when you've been working this hard, it's nice sometimes to fully cut yourself some slack and just be proud of everything you've achieved. (Nd everyone should be allowed to do that !!!) I completed the @ldn_muscle bikini body guide about 2 months ago and since then have used their guide to devise my own weekly gym routine along with using all their fab recipe ideas. I can only get to the gym about 3 times a week so I train Full Body for 2 hours squeezing in cardio as much as I can. With the stresses of moving house and prepping for my trip, it's been hard to squeeze in but I do what I can, and eat mega clean 🥗Thanks to those wonderful ldn muscle felllas though for inspiring me to add such a sweet element into my life making me feel great in every way 🤘🏻🍅🍓🍉🍕#diet #fitness #gym #journey #weightloss #ldnmuscle #ldnmladies #macros #protein #progress #transformation #1andahalfstonegone #bodypositive #bodypositivity

A post shared by Scar (@scarlettskinner) on

Дечкото кој ја поддржувал во тоа криење за „нејзино добро“, бргу станал „бивш“ и така почнала нејзината борба со килограмите.
„Беше грозен и ниту малку внимателен. Не сакав повеќе да ме понижува. Почнав да вежбам, а ја променив и’ исхраната“ признала девојката.
За шест месеци истопила 15. килограми и денес се чувствува посреќно и поздраво.

Пред почнувањето на диетата одлучила да стане вегетаријанка а нејзината исхрана се состои од протеини (без месо) и од многу зеленчук.
„Пет пати неделно одам во теретана и усвоив некои едноставни животни промени. Да кажеме, наместо патување со автобус – пешачам“ рекла Скинер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Рицинусовото масло и сода бикарбона: Лекуваат катаракта, отстрануваат папиломи и брадавици, ја подмладуваат кожата!

Постојат дури 18. здравствени потешкотии кои рицинусовото масло и сода бикарбоната успешно ги решаваат… Алергиски …