(ФОТО) И’ ШВАЈЦАРЦИТЕ МУ „СЕ ПОКЛОНИЈА“ НА ЃОКОВИЌ: Во Женева го дочекало многу пријатно изненадување!

Се чини успехот со освојувањето на петата титула на Вимблдон од страна на Новак Ѓоковиќ не се намалува во светот…Едно од последните пријатни изненадувања кои ги доживеал се случило во Женева, Швајцарија…
На Новак Ѓоковиќ во Швајцарија, татковината на неговиот ривал Роџер Федерер, го чекало едно слатко изненадување.
Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, по освојувањето на шампионската титула на Вимблдон се упатил на заслужен одмор со своето семејство. По неколку поминати денови кај брат му Марко, Ноле моментално, судејќи по објавите на социјалните мрежи, се наоѓа во татковината на Роџер Федерер.

И тоа во Женева. А дека Швајцарците жестоко следат тенис докажал дочекот на шампионот на Вимблдон онака како што доликува – домаќински.
Новак со своето слатко и помалку неверојатно изненадување се пофалил на социјалните мрежи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Марго Роби и Кара Делевињ во клинч: Општа тепачка, раката на фотографот е скршена, таа е боса и разбушавена

Британските продуценти и пријатели на познатата австралиска актерка Марго Роби и англиската манекенка и актерка …