(ФОТО) КАКО ДА НЕ Е ИСТИОТ ЧОВЕК – ЗУМБУЛ АГА засмејуваше со своите гримаси во „Сулејман Величествениот“: Сега е ЗАВОДНИК!

 

Сосема сигурно, покрај главните ликови, меѓу најзабележаните во култната турска серија „Сулејман Величествениот бил Зумбул ага…

loading...

View this post on Instagram


#ağlamaanne #ufaktefekcinayetler #sevgilikomşum #ottomanrising #candostlar #alos #aliosman #birceakalay #selimbayraktar @selimbyraktar

A post shared by Selim Bayraktar (@selimbayraktarfann) on


Улогата на слугата Зумбул му била доверена на турскиот глумец Селим Бајрактар.
Денес, неколку години после емитувањето на последната епизода, Селим воопшто не изгледа како што го запамтивме во славната серија.

Од првата до последната епизода уживавме во неговите ујдурми, се смеевме на неговите „местенки“, гестикулации кои ги изведуваше кога сакаше да и удоволи на својата господарка, султанијата Хурем. А, денес изгледа фантастично и жените „се луди“ по него…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Ова е моментално најгледаната снимка? Ким во претесен фустан повторно предизвика бројни реакции – само да ја видите како ги искачува скалите!

На неодамна одржаната модна недела во Милано, Ким Кардашијан ја претстави колекцијата „Ciao, Kim“ во …