(Рецепт) ДОМАШНА МАСКА ЗА СТАПАЛА: Се подготвува со три состојки кои ги имате дома, а резултатот е веднаш видлив!

Ако сакате стапалата да ви изгледаат убаво потребно е да ги негувате, особено во текот на летото кога се најчесто откриени. Маската за нега на стапалата ќе ви донесе најдобри резултати, а можете да ја направите дома. Маската од краставици нема да ви одземе многу време, а сигурно ќе бидете задоволни од резултатите.
Потребни состојки за маска од краставици:2 краставици
2 лажици сок од лимон
2 лажици маслиново масло


Подготовка: измијте две краставици, не ги лупете, и исечете да можете да ги ставите во блендер. Додајте сок од лимон и маслиново масло, па се’ заедно изблендирајте. Добиената смеса поделете ја во две ќеси, „обујте ги“ и измасирајте ги стапалата преку ќесите. После 15. минути измијте ги стапалата со млака вода а кожата на стапалата ќе биде свежа и хидрирана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Како јас и дечко ми целосно ја трансформиравме цела куќа за 10.000 евра – Промена од под до плафон

Старата трошна куќа од 19 век добила нов изглед, во скандинавски стил. Имено, Хана Хемсберген …