(ФОТО) ВОЈВОТКИТЕ ОБОЖУВААТ ТЕНИС: Меган и Кејт повторно видени на ВИМБЛДОН, а кога ќе видите што облекле ќе ви стане јасно зошто модните критичари постојано ги фалат!

Се чини дека Меган Маркл многу сака тенис. На Ваимблдон дошла со Кејт Мидлтон и двете војвотки блескале од задоволство.


Меган Маркл облекла опуштена комбинација од интересно макси здолниште и бела кошула.


Кејт Мидлтон се одлучила за едноставен зелен фустан со златни копчиња и била чиста спротивност на она што го избрала Меган.

За жал, задоволството на Меган не можело да потрае бидејќи нејзината другарка Серена Вилијамс „беше избришана“ од теренот од тајфунот Симона Халеп.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Секс туризам: Кои промени ги внеле „милениумците“?

Туризмот постојано се менува во „чекор“ со општеството, но непредвидливоста на младите генерации е нешто …