(ФОТО) Експерт за фитнес открива: Само вака ќе се ослободите од салото на стомакот!

Кристи Куртис, експерт за фитнес, ја открила тајната како да се ослободите од вишокот сало на стомакот со која мака мачат повеќе од 50% од луѓето.
Стресот и генетската предиспозиција играат голема улога, но и начинот на живот вклучен во таложењето на мрсни наслаги во пределот на стомакот.
Кристи открива уште седум ставки кои помогнуваат во губењето килограми.
1. Секогаш морате да бидете во движење, џогирање, возење велосипед или пливање, изберете што ви се допаѓа повеќе.
2. Водете сметка за калориите кои ги внесувате на дневно ниво бидејќи многумина од нас внесуваат повеќе отколку што им е потребно.
3. Намалете го внесувањето на шеќер и јаглехидрати, бидејќи ваквата храна нека никаква нутритивна вредност и со самото тоа ги нарекуваме празни калории.

4. Покрај редовните тренинзи најдете време за дополнително движење и рекреација.
5. Јадете многу протеини бидејќи на тој начин ќе изградите здрава мускулна маса која ќе троши калории додека одморате.
6. Многу е важно после напорниот тренинг во истиот момент да не посегнете по оброк. Најдобро е да јадете еден час после физичката активност.
7. Не претерувајте со алкохолот, бидејќи она што сте го граделе цела недела може да биде нарушено со викенд исполнет со алкохол кој е богат со шеќери и скроб.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ЗА 5. ГОДИНИ ОД БЕЗДОМНИК ДО МИЛИОНЕР: На 17. останал на улица а потоа смислил ГЕНИЈАЛЕН ПЛАН – Ова се неговите 5. совети за успех!

Хари Сандерс има само 22. години и веќе е извршен директор на компанија. Сепак, животот …