(ВИДЕО) Новинарка со елегантен потег отстранила натрапник од преносот: Нејзината реакција станала апсолутен хит на интернет

“Ваквите рефлекси доаѓаат по 10-годишно известување за злосторства во Њујорк”, се пошегувала самата новинарка.
Снимката од една новинарка станала хит на социјалните мрежи откако таа со елегантен потег спречила постар маж да ѝ влезе во кадар додека известувала за несреќа.
Дарла Мајлс од њујоршката телевизија “ABC7” само ја работела својата работа – таа известувала пред Пристанишната управа на Њујорк за несреќата која се случила во Њу Џерси.


“Ќе има голем метеж додека не се заврши целата ситуација”, говорела Мајлс. Но, во тој момент еден маж почнал да оди кон неа, но таа не му дозволила да се испречи помеѓу неа и камерата.
Раката на новинарката била брза и ефикасна, а корисниците на социјалните мрежи се воодушевени од нејзината професионалност. Многумина забележале дека таа дури не ни погледнала во неговиот правец, а своето известување не го запрела ни на секунда.
“Обидете се да бидете добри во сè што правите како Дарла Мајлс”, напишал еден корисник на Твитер. “Таа го видела мажот без да се сврти”, додал друг.

Некои се шегувале и дека ваквите работи не се учат во текот на студирањето, а Марла го потврдила тоа.
“Ваквите рефлекси доаѓаат по 10-годишно известување за злосторства во Њујорк”, се пошегувала самата новинарка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …