Исчезнат е дедо Мирослав, семејството го бара цела недела: Потребна е секоја помош!

Исчезнат е Мирослав Видовски, кого го нема веќе седум дена.
Дедото има 73. години и живее во Центар, на улицата „11.ти Октомври“, од каде му се губи трагата.
Неговото семејство ја контактиралo редакцијата на Курир порачувајќи доколку некој има било какви информации, може да се јави на бројот 077-626-145.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес е спомен на Светите апостоли Стахиј, Амплиј, Урван, Наркис, Апелиј и Аристовул

Од Седумдесетте. Свети Стахиј му беше помошник на свети Андреј Првоповикан. Свети Андреј го постави …