Во овие знаци на хороскоп се раѓаат најразгалените мажи!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Иако можеби не се чини така, мажите родени во овие хороскопски знаци се вистинки „мајкини галеничиња“. Честопати се многу внимателни и партнери какви што може да се посакаат, но многу е тешко да се дојде до првото место во нивното срце – оваа позиција сѐ уште им припаѓа на нивната мајка.
Мажите родени во овие три Хороскопски знаци се галеничиња.

Стрелец
Мажите родени во знакот на Стрелец се доста неоптоварени и неустрашиви. Сепак, тие се тие кои веруаат дека било кој проблем кој ќе им се случи ќе биде решен од нивните мајки, односно тие ќе го решат наместо нив. Ненојте да се чудите ако од мажот роден во знакот на Стрелец слушнете дека мајка му сеуште му ја пере долната облека или доаѓа да му го исчисти станот.
Рак
Претпоставуваме дека ова ниту малку не ве чуди! Имено, мажите Ракови се неверојатни емотивци кои се’ земаат (премногу) лично и кои многу жени ги нарекуваат вистински плачковци. Тие нема да се срамат да се расплакаат пред вас, а ако не им покажете сочувство или подршка, веднаш ќе отрчаат во прегратката на мајка им.
Лав
Иако лавовите важат за вистински фраери за кои никој и не може да замисли дека се разгалени, кога подобро ќе ги запознаат, ќе сфатат дека тие се синчиња на мама. Тие советите од својата мајка ги сфаќаат многу сериозно и секогаш им даваат предност пред оние кои доаѓаат од други луѓе. Исто така, многу се заштитнички настроени кон своите мајки и поради тоа не се обидувајте да ги испровоцирате по тоа прашање.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СЕКАДЕ Е ИСТО – Порака на соседите во Сплит станала хит на Фејсбук:„Поздрав неандерталци…“

ФОТОГРАФИЈАТА СО ПОРАКА на соседите од една зграда во Сплит предизвикала различни реакции после што …