Нејмар избегал кај Роналдо!

Наместо на подготовки со ПСЖ на кои не се појавил бидејќи сака во Барселона, најскапиот фудбалер на светот се јавува од Торино, каде се дружи со Кристиано Роналдо.
ПСЖ во понеделникот објавил дека поради неисполнување на обврските и недоаѓање на подготовки „ќе превземе мерки“ против Бразилецот, но Нејмар очигледно тоа воопшто не го загрижува бидејќи само еден ден подоцна позирал, насмеан, со Кристиано Роналдо и со неговиот пријател Рикардо Регуфе, во Италија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СЕКАДЕ Е ИСТО – Порака на соседите во Сплит станала хит на Фејсбук:„Поздрав неандерталци…“

ФОТОГРАФИЈАТА СО ПОРАКА на соседите од една зграда во Сплит предизвикала различни реакции после што …