Дневен хороскоп за четврток, 11.07.2019:Бидете мирни и сталожени – Издржете го напливот на енергија која ќе „сака некаде да излезе“ па не провоцирајте во непотребни ситуации!

Сонцето денес прави тригон со Нептун, Марс прави квадрат со Уран! Потсвесно во хармонија со свесното денес поради тригонот кој овие два наши дела ги доведува во склад. Ќе бидеме поактивни од обично, ќе забележуваме детали околу себе, ќе наслушнуваме.
Навечер енергијата се менува, па би било добро да се притаите и не „бранувате“. Квадратот кој денес се заканува ослободува огромно количество енергија која некаде мора да удри, па е добро да не се создаваат уште понеповолни ситуации и да се чека едноставно да мине.
Ви посакуваме пријатен ден!
Овен
Работа
Вие сте инспирирани од креативни идеи и соработниците укажуваат на корисно решение. Вашата загриженост е дека вашите идеи се вклопуваат во општите критериуми и интереси.
Љубов
Вие делувате расположено за новите емотивни предизвици, а саканото лице со нескриен ентузијазам го прифаќа вашиот поттик.
Здравје
Добро се чувствувате.
Бик
Работа
Имате лоша претпоставка за проценка на можностите за бизнис прилики и нови настани. Состанокот или дискусијата со едно лице станува неизбежно како причина за остар деловен контакт.
Љубов
Ако имате впечаток дека некои работи се случуваат надвор од вашето знаење или дека саканото лице користи лажни изјави, немој да избрзувате. Почекајте додека не се стивнат негативните страсти.
Здравје
Можна температура.
Близнаци
Работа
Ви треба црта на храброст во средбата со соработниците. Дозволете си одредена количина на препотренција со намера да оставите позитивен впечаток на соработниците.
Љубов
Искрено ги искажувате своите чувства кон саканата личност. Обидете се да ги помирите вообичаените желби и потреби, а денес е совршен ден за да работите заедно на некои домашни работи.
Здравје
Земајте витамини.
Рак
Работа
Некој го критикува вашиот начин на работа и се обидува да ве презентира негативно пред соработниците. Анализирајте ги своите соработници и нивните реакции поблиску.
Љубов
Избегнувајте еуфорично расположение во друштво на саканата личност. На таков начин, можете да поттикнете ново сомневање за вашите намери.
Здравје
Добро се чувствувате.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СЕКАДЕ Е ИСТО – Порака на соседите во Сплит станала хит на Фејсбук:„Поздрав неандерталци…“

ФОТОГРАФИЈАТА СО ПОРАКА на соседите од една зграда во Сплит предизвикала различни реакции после што …