Дневен хороскоп за среда, 10.07.2019: Она што веќе долг период го потиснувате во себе и што ве тишти денес може да најде свој пат до површината – Искористете ја оваа силна енергија денес!

Лав
Работа
Исходот од бизнис плановите што ги имате во поголема мера зависи од сопственото влијание и затоа бидете искрени со една постара личност. Не дозволувајте победата и возбудата на победничкиот триумф да преовладуваат во вас.
Љубов
Треба да имате доволно трпение за вашето семејство, како и за различните проблеми со кои се соочува саканата личност. Можеби еден од вас очекува многу повеќе отколку што би претпоставувале.
Здравје
Земајте витамини.

Девица
Работа
Важно е да се направи добар избор и да се заштитите од негативни влијанија. Не дозволувајте лошиот дијалог негативно да влијае на нивото на деловна соработка или на резултатите што ги очекувате од заедничкото делување.
Љубов
Побарајте нечие разбирање и емоционална поддршка. Нема причина премногу да се мисли за нешта кои се далечни и недостижни.
Здравје
Изразена тензија.

Терезија
Работа
Правете се најдобро што можете, но секогаш има некој што ве критикува. Обидете се да ги надмудрите вашите соработници кои ви поставуваат отежнувачки услови или одеднаш создаваат дополнителни компликации.
Љубов
Важно е вашите идеи и емоционални интереси да дојдат до позитивен одговор. На вас е да заведете некоја личност што сакате.
Здравје
Добро се чувствувате.

Скорпија
Работа
Нема причина да се очекува некој да се покае за деловните практики. Залудно, инсистирате на вистината за која другите не сакаат да зборуваат јавно или да се изразат себеси во ваша корист.
Љубов
Бидете внимателни пред некој близок. Секој гест на вистинско внимание работи делува анимирачки и претставува вовед во заедничкото уживање.
Здравје
Опуштите се.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) САРА Е „БОМБА“ НА ИНСТАГРАМ А ВО ЖИВО НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Се појавиле фотографии а со нив и болната вистина!

Често се заморуваме од перфекцијата на Инстаграм, поради што секогаш сме воодушевени од жени и …