Дневен хороскоп за среда, 10.07.2019: Она што веќе долг период го потиснувате во себе и што ве тишти денес може да најде свој пат до површината – Искористете ја оваа силна енергија денес!

Месечината денес влегува во знакот на Скорпија. Ова е ден на големи вистини и признанија, најпрво кон самите себе. Она што веќе долг период го потиснувате во себе и што ве тишти денес може да најде свој пат до површината. Вие добро и со чувство на олеснување ќе ја прифатите таа состојба. Со помош на околината и драгите лица се’ ќе биде полесно. Искористете ја оваа силна енергија денес за се што инаку тешко поднесувате.
Ви посакуваме се најдобро!

Овен
Работа
Вие сте во дилема помеѓу повеќе можности за бизнис. На крајот, ќе се покаже дека ниту една од нив не ги исполнува вашите основни критериуми или интереси.
Љубов
Нема потреба премногу акцент да се става на непознато друштво. Занесот е лесно да измами. Обрнете внимание на блиска личност и заедниките теми.
Здравје
Хронична болка.

Бик
Работа
Наместо аплауз или пофалба во име на заеднички успех, неодрдени коментари и некои критики доаѓаат кај вас. Не дозволувајте да испровоцирате нечии постапки или невистини. Зачувајте ја смиреноста на духот пред соработниците.
Љубов
Треба да имате повеќе разбирање за саканата личност. Има работи кои не можат лесно да се објаснат и затоа бнидете повеќе трпеливи.
Здравје
Одете на прошетла.

Близнаци
Работа
Договор со едно лице укажува на можен неуспех или деловно промашување. Сепак, не може многу да смените во своја корист, освен достоинствено да се прифати поразот како искуство за учење и нова можност.
Љубов
Кога ќе се сретнете со саканата личност, делувате сомнително. Вие не сакате да направите големи ветувања напред. Користете ја вашата омилена тактика.
Здравје
Вие не сте во кондиција.

Рак
Работа
Нов непријатност или конфликт со една личност ќе ве натера да ги разгледате работите со различни очи. Важно е да не се заплеткате во деловни теми што претставуваат потенцијален ризик.
Љубов
Вие забележувате дека вашите желби или пораки не стигнуваат до вашиот партнер. Не ви се допаѓа некој да ве држи во своја сенка или во емоционална несигурност.
Здравје
Добро се чувствувате.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 21.09.2020: Пред да прифатите нечија игра, научете ги сите важечки правила…

Овен Љубов: Вашата врска со саканата личност е повеќе како игра на криење отколку на …