(ФОТО) 7. причини поради кои многу паметни и атрактивни жени се сеуште соло

Успешните жени на својот партнер му посакуваат да биде на прво место
Сигурно во своја близина некогаш сте имале имаш жена која, и покрај сите нејзини квалитети, е соло. Таа цврсто стои на земја, паметна е, атрактивна, не бара премногу, дружељубива, грижлива … Нејзините квалитети не завршуваат, но таа сè уште не е во врска.
Најверојатно  сте размислувале и за причините зошто е тоа беше така, па сте се запрашале дали таа има премногу високо мислење за себе, да не смета дека е подобра од другите.
Ништо од ова не мора да биде причина за нејзиното солирање – веројатно своја близина имате само жена која има потешкотии да најде човек што е достоен за нејзината љубов и почит.
Се работи за жена која не се плаши од скршено срце, неуспех, повторување на стари грешки и не е заинтересирана само за кариера. Таквата жена, всушност, нејзините интелектуални способности и високата самодоверба ја спречуваат да биде поврзана само за да биде во врска.
Паметна и привлечна жена не сака да троши време и енергија на партнер кој не може, или што е уште поважно, не сака да ги следи суштинските аспекти на животот.
Прочитајте подолу седум причини за солирање на жена за која можеби сте се запрашале – дали е можно таа да остане секогаш соло?
1. Имаат високи стандарди
Жените се сосема свесни за тоа колку вредат и тие ќе стапат во контакт само со човек за кој мислат дека ги заслужува. Мажот за кој ќе се одлучат мора да ги има сите карактеристики што ги бараат овие жени во својот партнер, нема да биде задоволна со нечија половина.
2. Исполнети се со својот живот
На овие јаки жени не му е потребен маж да се чувствуваат емотивно исполнети. Тие веќе имаат семејство и пријатели, кариера, цели што сакаат да ги постигнат, а тоа е нешто со што нивниот партнер ќе треба да знае да се справи.
3. Не може лесно да им се „продаде приказна“
Манипулаторите, лажговците, измамниците и сите други видови „лажни луѓе” не можат да дојдат предвид кај овие жени. Никогаш нема да дозволат некој да си игра со снивните чувства, да лаже, да ги мами … Ако понекогаш и’ им се случи нешто, тоа ќе биде еднократно и ќе ја научат лекцијата за цел живот.
4. Вложуваат многу енергија за да се остварат во различни сфери
Паметните, привлечни жени постојано работат на себе. Нивната цел е постојано да се подобруваат и на приватен и на деловен план. Тие не чекаат работите да се направат сами од себе, а се чувствуваат добро кога ќе станат успешни во сè што сакаат. Поради ова, тие тешко се согласуваат, односно не се согласуваат со мрзлив партнер кој нема амбиција.
5. Кај нив повеќе не постои сон за мажење за принц на бел коњ
За оваа група на жени не постои фантазија за свадба за принц на бел коњ што ќе ги спаси од сите зла. Некои работи едноставно остануваат поврзани со детството и во возрасните години тие ги надраснуваат. Жените се оние кои веруваат дека љубовта не е бајка и дека квалитетен однос бара многу повеќе од заедничко време.
6. Никогаш не се втора опција
Ова се жени кои сакаат да бидат на прво место и не се согласуваат со ништо помалку. Тие имаат шесто сетило и ако чувствуваат дека нешто лошо им се случува зад грб, тие ќе го спречат дури и пред да почне.
7. Многу мажи се чувствуваат загрозени поради нив
Никогаш повеќе не чуди фактот дека постојат мажи кои не сакаат да бидат во контакт со жени кои се јаки, паметни и способни. Меѓутоа, жените закои се зборува во овој текст се свесни за себе, за своите потенцијали, за она што сакаат и можат … Тие никогаш нема да дозволат да се однесуваат наивно или глупаво само за да го задоволат својот партнер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Секс туризам: Кои промени ги внеле „милениумците“?

Туризмот постојано се менува во „чекор“ со општеството, но непредвидливоста на младите генерации е нешто …