(СПИСОК) Вака ќе ги „зачините“ работите во креветот: Пробајте го новиот предизвик кој трае 28. дена

Еден пар одлучил малку да ги „зачини“ работите во спалната соба и да го испроба така наречениот 28. дневен предизвик „под чаршави“.
Овој пар на „Редит“ открил што се’ ќе прават, а листата станала апсолутен хит кога ја објавил „Daily Star”.
Имено, тие објасниле дека во врска се осум години и дека во последно време биле многу зафатени, но и дека се слободни во наредните 28. дена, па одлучиле да испробаат предизвик во кој ќе водат љубов сите 28. дена.
Ова момче ги испитало другите корисници дали имаат да предложат некоја поза за да тој и неговата девојка (23) можат да ја испробаат во наредните денови.
Еве го и списокот:
1. Водете љубов на јавно место
2. На својот партнер/ка овозможете му „танц во скут“.
3. Водете љубов во автомобил
4. Обидете се со „pegging”
5. Минете ден без носење гаќички
6. Водете љубов со тргнати завеси
7. Обидете се да не доживеете оргазам
8. Водете љубов во секој дел од куќата
9. Пробајте „roleplay”
10. Променете ги улогите – доминантната личноста станува субмисивна и обратно
11. Видете љубов во шума
12. Позирајте му на партнерот за секси фотографии (и обратно)
13. Допирајте се еден пред друг
14. Водете љубов во гардероба во бутик
15. Врзете го партнерот пред секс
16. Водете љубов во природа
17. Пробајте го удирањето по задник
18. Користете играчки за секс
19. Секс преку телефон
20. Користете превез за очи за време на сексот
21. Водете љубов пред огледало
22. За време на сексот користете лисици
23. Водете љубов на плажа
24. Користете јадење или пиење во спалната соба
25. Облечете костуми
26. Секс набрзина
27. Снимете го сексот
28. Пробајте нова поза

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Секс туризам: Кои промени ги внеле „милениумците“?

Туризмот постојано се менува во „чекор“ со општеството, но непредвидливоста на младите генерации е нешто …