Нова промена на времето: Пристигнува дожд и пад на температурите

Во наредните два дена кај соседите (Србија, а во Хрватска невремето мина пред еден ден) се очекуваат драстични промени…па малку ќе заборавиме на жешкото лето….
Кај нас се најавува невреме проследено со грмотевици, град и повремено олуен ветер, почнувајќи од четврток. Кон средината на денот, а попладне невремето ќе ја опфати цела земја. Но, пред вечер се очекува престанување на врнежите и постепено разведрување. Температурите ќе се движат од 14. до 24. степени.



Според прогнозата за наредните седум дена, сончево време се очекува во петок и сабота, додека дождот повторно се очекува од недела. Максималната температура во повеќето места ќе се движи од 23. до 28. степени.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се чествува Воведение на Пресвета Богородица (Пречиста): Нејзината икона има чудотворна моќ, па жените кои сакаат пород треба да го направат ова

Македонската православна црква денеска прославува голем празник, Пречиста Богородица. Кога Пресвета Дева Марија наполни три …