(ВИДЕО) Необјаснива љубов помеѓу човек и куче: Тие никогаш нема да ве заборават

Агенцијата  Havas Lisbon подготвила видео со наслов „Тие никогаш нема да ве заборават“…со цел да се прикаже врската помеѓу човекот и кучето…
Видеото е реализирано во мај 2019. година и има многу интересна приказна…
„Човек патува и на аеродромот куче, одговорно за откривање дроги и други недозволени супстанци, почнува да лае на него…Цариниците го претресуваат багажот, прават
комплетна контрола но кучето сеуште лае. Потоа следи прегледот на мажот кој патува, а кучето постојано лае…

Кај соблечениот маж цариниците не наоѓаат ништо но човекот со еден поглед во очите на кучето се сеќава кого оставил дома пред портата – го оставил својот домашен миленик…сам, а кучето на аеродром го претчувствувало тоа и веројатно на „соголемниот маж“ му дало добра лекција…“

Animalife – Karma

They Will Never Forget YouAgency: Havas LisbonDirector: Paco CruzCreative Director: Paulo PintoCopywriter: Nuno LealProduction Company: Major WestDoP: Duarte DominguesCountry: PortugalReleased: May 2019

Gepostet von advert.ge am Freitag, 3. Mai 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Новинар случајно ги вклучил филтрите па станал трансформер!

Додека ги известувал гледачите дека училиштата се затворени и се издадени предупредувања поради неповолните временски …