(ВИДЕО) ВОДИТЕЛКА ВО ЖИВО РЕКЛА ВЕДНАШ СЕ ВРАЌАМЕ И СЕ СКРИЛА ПОД МАСАТА: Земјотресот во Калифорнија ја преплашил спикерката – се молела да преживее!

Спикерка на американската телевизиска мрежа CBS, за време на програмата во живо, извештајот за земјотресот го завршила така што се скрила под масата.
За време на земјотресот тлото во Калифорнија толку се тресело што се затресла и опремата и сценографијата во студиото а таа заедно со колегата во живо пренесувала што се случувало.
„Чувствуваме многу силно тресење. Тука во студиото се се’ тресе и се надеваме дека ништо нема да падне од плафонот“, рекла и панично се држела за раката на колегата.

„Земјотресот е многу јак и мислам дека би било подобро да се скриеме под масата! Веднаш се враќаме!“, порачала уплашената спикерка Сара Дончи и се скрила под масата.
Земјотресот со јачина од 7,1 поо Рихтер бил втор јак земјотрес во изминатите два дена, а најсилен во последните 20. години.
Екран.мк/
Фотѕо: YouTube Принстскрин/CBS Los Angeles

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …