(ФОТО) СЕЛИН ДИОН МИНУВА НИЗ НОВ ПУБЕРТЕТ – Започнала своја модна недела во Париз и тоа среде улица: Зошто сите ја гледале со ширум отворени очи?

Дали е ова мода или само играње со нашите нерви?

Последната година модните изјави на Селин Дион го привлекле сето внимание на јавноста како и нејзините песни.
Пејачката продолжила да маршира во ритамот на сопствениот моден барабан, кога се појавила пред ресторанот „LouLou“.

Оваа 51. годишна пејачка носела зелени карирани панталони исечени за да се видат малечките сиви гаќички. Преку панталоните Селин носела црвена кошула и јакна од шифон. Изгледот го дополнила со црвени штикли, а на главата имала бели, како мачка, очила за сонце.
Во ресторанот потоа се одиграла вистинска драма: Пејачката го започнала модното снимање, што значело појавување во неколку модни креации.
Никој од присутните не можел да ги тргне очите од Селин Дион.

„Ова не е мода, ова е вистинско чудо“, се чпитало до лицата на просутните обожаватели на пејачката со моќен глас.
Селин Дион се подготвува за голема европска турнеја по повод на која и’ го прави ова модно снимање.

Се чини дека Селин Дион конечно ја преболи смртта на сопругот со кого го мина целиот свој живот па сега делува како да е „пуштена од ланец“. Додека беше во брак таа беше елегантна пејачка и мајка, а сега се чини како да сака да надомести се што пропуштила во изминатите 30. години…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Каква е поврзаноста помеѓу контактот со очи и заљубеноста? Научниците имаат интересни одговори!

Се прашувате дали личноста што ви се допаѓа ги споделува вашите чувства? Психологијата вели дека …