(Рецепт) Чудесен напиток: Сварете ги овие два омилени продукти и гледајте „како килограмите се топат“

Со овој напиток на брз и природен начин ќе го намалите обемот на струкот и ќе ги загубите одвишните килограми.
Медот и циметот се многу хранливи продукти и волшебна комбинација за здравјето.
Поволно делуваат на чистење на цревата, ги убиваат габичките и бактериите кои го успоруваат варењето, го регулираат холестеролот, чуваат срцето и го јакнат имунитетот.
Оваа моќна комбинација е исклучително ефикасна во борбата со одвишните килограми.


Подготовка: додајте 1 лажица цимет во прав во 250 мл. провриена вода. Оставете напитокот да се излади и додајте 2 лажички мед, уабво измешајте.
Половина од напитокот испијте навечер пред спиење а другата половина покријте ја со мала тацна и оставете во фрижидер.
Наутро, на празен желудник, испијте ја втората половина напиток.
Ако пиете секој ден и внимавате на исхраната неделно можете да загубите и неколку килограми.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) ВИДЕО+ФОТО) Дошол на венчавка со шест жени:„Сите се трудни од мене!“

На Инстаграм објавил фотографии од венчавката Контроверзниот богаташ познат како Прити Мајк предизвикал низа коментари …