(ФОТО) Ѕвездата на „НЦИС“ и „Бул“ престојува на Корчула и се чести со деликатеси!

Не е тајна дека Јадран привлекува бројни познати холивудски ѕвезди. Така американскито глумец Мајкл Ветерли, познат по улогата во крими серијата „Navy CIS“  и „Бул“го посетил островот Корчула…
Летото и официјално започнало па бројни гости побрзале кон Јадранскиот брег. На хрватското море, острови и брег не му одолуваат ниту холивудските ѕвезди, а Мајкл Ветерли (50) моментално престојува на Корчула. Така глумецот, познат по улогата во серијата Navy CIS, на Инстаграм се пофалил дека ужива во вкусните островски деликатеси.

На Ветерли не му е првпат да го посети хрватскиот брег. Пред две години бил во Дубровник, а тогаш открил дека почесто ќе престојува во тој град бидејќи семејството на неговата сопруга, лекарката Бојана Јанковиќ која по потекло е од Србија, купило куќа блиску до градот.


Инаку, своето познавање на Балканот, глумецот го покажал во една телевизиска емисија.
 

„Минатото лето со семејството патував во Србија и неколку блокови ме следеше едно дете. На крај застанав и го поздравив, а тој рече:’Iz it tru, ar ju Majkl Vederli?’“, раскажал карикирајќи го гласот на детето и додал „Малечкиот имаше околу 10. години, но така зборуваат во Србија, почнуваат да пушат со шест години“.

Додека ги раскажувал доживувањата од Балканот водителот и гледачите се смееле.

„Тоа исто момче ми рече дека е голем фан на серијата, но дека во живо изгледам многу старо. Прво помислив дека е тоа поради шминката, но потоа сфатив дека тие ја гледаат сезоната од 2003. година“, се пошегувал глумецот.
Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) НИШТО НЕ РЕШИЛ: Принцот Хари се вратил во Калифорнија и тоа еден ден пред 95. роденден на кралицата!

Иако се шпекулираше дека Хари ќе го продолжи престојот во татковината и ќе го прослави …