(ФОТО) Тајна на изгледот на славните: Еве зошто Шерон Стоун во 62. година изгледа како да има 45!

На многумина им е тешко да поверуваат дека Шерон Стоун има 61. година. Оваа холивудска глумица редовно воодушевува со појавувањето на важни настани и покажува дека со изборот на здрав начин на животен стил е можно да се успори стареењето и да се остане во форма.
Имено, откако во 2001. година доживеала тежок мозочен удар па две години од почеток учела да говори и да оди, добила нова перспектива на стареењето и здравјето.
„Имал малечки шанси за преживување и девет дена бев на одделот за интензивна нега. Не ми треба некој кој ќе ме сожалува дека стареам. Избрав да стареам“, изјавила за The Hollywood Reporter.

View this post on Instagram


Family boating day. #Montana #summer17

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on


Стоун станала многу дисциплинирана по прашањето на исхрана но и физички активности. Тренира четири до пет пати неделно, а комбинира вежби на истегнување, сила, јога, пилатес и танц.
„Ако не стасам во теретана, вежбам дома во када користејќи го отпорот на водата“, појаснила.
Славната глумица одбегнува алкохол, но и кофеин како и глутен. Главно готви дома, а најмногу се фокусира на намирниците како што се квиноа, леќа и зеленчук.
Интересно е дека инспирација и е легендарниот Арнолд Шварценегер со кого глумела во 1990. година во филмот „Тотален отповик“.
„Морав да кревам навистина тешки тегови и да вежбам карате, поради улогата“, се присетила.
Токму дружењето со Шварценегер ја уверило дека квалитетната фитнес рутина може да значи голема животна промена, а тоа е правилото кое и денес го следи.
Изгледот може да го заблагодари и на добрите гени, но и љубовта кон блиските со кои минува многу време а им помогнува и на други.

View this post on Instagram

On set.

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

„Освен со исхрана и фитнес, на здравјето влијае и доволно сон, длабоко дишење и грижа за градината како и практикувањето будизам. Се чувствувам поопуштено кога размислувам за тие работи“, заклучила Шерон Стоун за WebMD.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …