(ВИДЕО) 10. песни поради кои Џорџ Мајкл вечно ќе живее

Пред година и пол не напушти големиот музичар Џорџ Мајкл и зад себе остави песни со кои растевме и кои станаа класици на поп музиката. Многумина не знаат дека Џорџ Мајкл, роден на денешен ден пред 56. години, сам ги напишал и продуцирал своите најголеми хитови.
Легендарниот британски музичар Џорџ Мајкл ненадејно починал на 25. декември 2016. година во 54. година на живот. Во кариерата долга повеќе од три децении продал 100. милиони албуми и со своите незаборавни хитови си ја обезбедил титулата на икона на поп музиката.
По повод на роденденот на непрежалениот музичар се потсетивме на неговата голема музичка оставина и издвоивме 10. песни поради кои Џорџ Мајкл вечно ќе живее.
Last Christmas

Faith

Careless Whisper

Freedom! ’90

Father Figure

A Different Corner

Jesus To A Child

Fastlove

One More Try

Kissing A Fool

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ЧУДО ВО ГАЗА: Петмесечно палестинско момче извлечено ЖИВО под урнатините на трикатница – неговото семејство настрадало во израелскиот напад

Петмесечно дете било спасено од урнатините на зградата погодена од израелски ракети во бегалски камп …