(ФОТО) Кејт ослабнала 13 кг. за 5 недели, Ким Кардашијан дури 22 кг! После породувањето сало имало на сите страни, а еве што правеле секое утро и својата фигура ја донеле до совршенство!

Проблемите со килограмите после породувањето ја мачат секоја жена, а еве како со тој проблем се соочиле светските дами.

Војвотката Кејт Мидлтон после последното породување за пет недели ослабнала 13. килограми. Се придржувала до исхрана со малку јаглени хидрати. Војвотката пливала и вежбала пилатес, а после породувањето редовно и’ трчала.
Ким Кардашијан после раѓањето на ќерката Норт загубила повеќе од 22. килограми. Секое утро правела 100 клекнувања и се придржувала до Аткинсоновата диета без јаглени хидрати. Ким еднаш неделно одела „на мамење“ и уживала во се што сакала.
Бијонсе се приконила на веганската исхрана и често во 22. дневната програма на исхрана, која поодразбира здрава имкоригирана исхрана која не гладувала. Освен што не јаде месо, таа не јаде ништо од животинско потекло, како што е млеко, јајца и сирење.
Дру Баримур не брзала да симне 18. килограми после раѓањето на ќеркичката. Линијата ја вратила со детоксикација со природни шејкови и избегнување на млечни пороизводи и шеќери.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа …