Како ќе трепнат така освојуваат мажи: Жените во овие 3. хороскопски знаци се заводнички без конкуренција!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Во продолжение прочитајте кои знаци на Зодијакот имаат најголема моќ во заведувањето…
Самодовербата е најјако оружје кое ни дава чувство на вреднување на себе и ни помогнува другите луѓе на нас да гледаат на вистински начин и со восхит.
Жените кои се самоуверени полесни ги остваруваат своите деловни цели, а на приватен план мажите им се лепат за прсти.
Постојат лица кои едноставно можат да ги освојат мажите кога и да посакаат – без грч на лицето, мазно, брзо, како никогаш ништо друго да не правеле во животот.
Всушност, делуваат толку самоуверено што не знаеме дали и колку им било потребно вежбање за да ја совладаат уметноста на заведувањето.
Терезија
Вие сте секогаш опкружени со различни луѓе и точно знаете што да направите или да кажете. Вие сте одлична заводничка, а додвроувачите и обожавателите ве следат насекаде.
Колку повеќе внимание добивате, толку повеќе сте свесни дека освојувањето ви е на прво место.А, по таква жена, мажите сечат вени: Заводничка без резерва!
Скорпија
Секогаш барате нови и возбудливи ситуации.Сакате авантури, и безглаво бегате од рутината во секојдневниот живот.
Затоа, одавате впечаток на голема заводничка. Имено, никој не знае што понатаму да размислува. Но, тоа не го знаете ниту вие! Денес може да биде флерт со згоден келнер, а утре ќе му го дадете вашиот телефонски број на слатко момче од забава.

Лав
Вие сте многу страствени и земате што сакате. Кога некој ќе вис е допадне вие преземате иницијатива без никакви проблеми. И кога ќе почнете, точно знаете што е следниот потег. Вие сте вистински мајстор на заведување и веднаш штом некој ќе влезе во вашето око сакате да го освоите, и сте полни со самодоверба.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 24.06.2021: Ве чека пријатно изненадување и убав гест од некого. Покажете искрена благодарност, доброто се враќа со добро…

Овен Љубов: Не дозволувајте да бидете „лесна мета“ пред личност која има невообичаени емотивни мотиви. …