(ВИДЕО) Ова е најпознатото бебе во Македонија последните 20 години: Давид Галевски „Бекутан“

Сигурно кога сте купувале производи од колекцијата „Бекутан“ ви паднало в очи ликот на бебето кое не се менува повеќе од две децении…
Давид Галевски, едно од најпознатите бебиња на територија на поранешна Југославија наполни 20 години, тој на 10 месеци беше заштитно лице на детската козметика на производите на „Бекутан“
И, да, бебето е исто, односно фотографијата е иста но бебето во меѓувреме порасна…
Но, знае како се нашол на производите на „Бекутан“…
Во тоа време месечникот „Практична жена“ имало конкурс за најубава фотографија од бебе. Гордата баба на Давид испратила фотографија која била избрана како најдобра…Функцијата на конкурсот била „Алкалоид“ да си најде заштитно лице…
И, така Давид, кого другарите го викаат „Давид Бекутан“ станал заштитно лице на тие производи, а како се менуваше асортиманот затитниот знак не се менуваше…
Па и зошто, кога е нешто добро нема потреба да се менува, нели…

Давид Бекутан

Давид Галевски, едно од најпознатите бебиња на територија на поранешна Југославија наполни 20 години, тој на 10 месеци беше заштитно лице на детската козметика на производите на Бекутан

Gepostet von Види Вака am Donnerstag, 13. Juni 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА-СКОПЈЕ ЗАПОЧНУВА AKЦИЈА ЗА СОБИРАЊЕ КАБАСТ ОТПАД ВО СИТЕ СКОПСКИ ОПШТИНИ

Во периодот од 18 до 22 мај 2021 година,  ЈП Комунална хигиена–Скопје ќе спроведе акција за собирање …