(ФОТО) Синот на починатиот актер Робин Вилијамс го добил првото дете: Со името му одал почест на својот татко!

Синот на Робин Вилијамс, Зак Вилијамс, го добил првото дете со сопругата Оливија Џун.
На синчето му го дале името МекЛорин и така му одале почест на неговиот починат дедо Робин, чие средно име му било МекЛорин.
Среќната вест ја споделила Зелда, ќерката на Робин која се пофалила дека станала тетка.
„Веста е конечно надвор, тетка сум! Запознајте го МекЛорин Клемент Вилијамс, ака Мики,ака Др. Бејби. Му честитаме на Мики што беше најбрз пливач“, напишала Зелда покрај фотографијата на бебето.

На Робин Вилијамс, кој почина во 2014. година, ова би му било прво внуче.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Меган Маркл како вистинска дама на Холивуд: Носела интересен летен стајлинг

Меган Маркл отсекогаш имала вкус… Меган Маркл и принцот Хари викендов беа домаќини на хуманитарен …