Летен хороскоп за 2019 година – ЗА СЕКОЈ ЗНАК: Што ви донесуваат ѕвездите на љубовен план, остварување на деловен план но и за ЗДРАВЈЕ!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Сите му се радуваме на летото, на топлите сончеви зраци кои умеат да не галат, а понекогаш и изгорат, но тие три месеци се всушност и една голема љубопитност кога станува зборза хороскопот…Секој очекува нешто повеќе…

Летово не очекува многу сонце. Но, што пишува за останатите работи во вашиот живот? Љубов, односите со останатите, работа, пари, здравје? Дознајте што е запишано во ѕвездите за вас ова лето.


Овен
Подгответе се за лето кое ќе биде многу поинкаво отколку што сте навикнале. Но покрај драстичните и неочекуваните промени во вашиот живот, ова лето ќе биде едно од оние незаборавните. Зошто? Бидејќи ќе завршите многу работи! Се разбира, како последица ќе бидете уморни, но сите награди кои ќе ги добиете во иднина како резултат од вашата вредна работа ќе направат да се исплати тој труд!
Љубов и други релации
Ако сте веќе во љубовна врска, може да се јават потешкотии. Но се надеваме дека вие и вашиот партнер ќе можете да ги средите работите и да ја зацврстите вашата врска до крајот на летото. Ако сте сингл, вие најверојатно ќе останете сингл, бидејќи ќе бидете фокусирани на други области од вашиот живот во текот на ова лето. Вашите односи со пријателите и семејството повремено ќе патат поради тоа, но вие би требало да се согласувате навистина добро со вашите соработници.
Работа и пари
Ова лето ќе го поминете само во работа. Не поради тоа што ќе бидете принудени да работите толку многу, туку поради тоа што ќе сакате да работите за да го промените својот живот на подобро. Повремено ќе се чувствувате уморни и немотивирани, но ова брзо ќе помине. И сета оваа работа ќе донесе убава финансиска награда на крајот – но дали е тоа така? Ѕвездите не можат да кажат со сигурност, но ако не се обидете, нема да успеете, зар не?Дајте се од себе и вие навистина би можеле да го подобрите својот живот.
Здравје
Сето ова напорно работење може да му наштети на вашето здравје, па затоа дефинитивно треба да направите некое време пауза. Но покрај ова, ќе се чувствувате свежи, фокусирани и спремни да се носите со што и да е во текот на летото. Тоа е добро за вас!
Бик
Некои луѓе летото го прават да биде само забава и опуштање, а сета тешка работа ја завршуваат во текот на преостанатиот дел од годината. Но, не и вие, барем не оваа година. Вашето лето нема да биде поинакво од пролетта или есента. Вие може да работите многу и да правите повремени паузи за да поминувате време со луѓето кои ги сакате. Пред вас е добро лето, но не очекувајте ништо спектакуларно, бидејќи може да се разочарате…
Љубов и други релации
Ова лето ќе има многу моменти исполнети со љубов – со вашиот партнер, вашето семејство, пријатели, па дури и со луѓе кои не ги познавате толку добро. Ако во моментов сте сингл може да се случи да сретнете некој возбудлив. Но, ќе морате самите да ја создадете оваа можност – не само да чекате љубовта да ја најдете. Генерално, вие би требало да се сложувате добро со другите земјени знаци (бик, девица, јарец) и по малку со огнените знаци (овен, лав, стрелец).
Работа и пари
Вие ќе работите многу вредно во текот на ова лето и тоа ќе ви овозможи да трошите многу кога не сте на работа. Наспроти сето тоа трошење, би требало да останат некои пари кон крајот на летото, а вие ќе бидете под искушение да инвестирате во нешто навистина големо – можеби нов автомобил, стан, куќа, бизнис…
Здравје
За ова лето нема големи здравствени грижи, но ова не значи дека можете да заборавите на здравиот живот. Дополнително, не можете да знаете кога животот ќе ви приреди некое големо изненадување. Можеби можете да се обидете да направите нешто во врска со стресот кој полека е се повеќе присутен во вашиот живот. Јога и медитација се од голема помош за многу луѓе со слични проблеми – можеби тие исто така можат да ви помогнат да имате уште поубаво лето!
Близнаци
Пред вас е одлично лето – барем така кажуваат ѕвездите. Но ќе мора да го сфатите овој потенцијал самите со тоа што ќе бидете храбри кога станува збор за летните авантури и внимателни кога станува збор за работа и финансии. И која ќе биде најважната лекција која ќе ја научите ова лето? Вежбањето ги подобрува работите …
Љубов и други релации
Ќе има подеднакво добри, како и некои лоши работи. Што сакате да слушнете прво? Лошото? Може. Лошите вести се дека односот со вашиот партнер може повремено да стане тензичен. И двајцата ќе сакате да ги исполните летните денови со авантура, но за жал ќе имате различни претстави за тоа какви авантури сакате. Ако во моментов сте сингл, ова ќе ви одговара во текот на летото бидејќи нема да морате да правите никакви компромиси.
А сега добрата работа. Вашите односи со други важни луѓе во вашиот живот ќе бидат најчесто добри, особено со рибите и другите близнаци, кои ќе ви покажат еден сосема нов поглед кон светот.
Работа и пари
Мотото работете многу и забавувајте се многу би требало да го следите ова лето. Ако не, може да се најдете во некои финансиски проблеми, што ќе го ограничи бројот на авантури кои би можеле да ги искусите во текот на следните месеци. Често ќе немате концентрација на работа, но од друга страна кој би имал кога конечно дојде лето! Ако ја подобрите вашата работна ефикасност, можете да ги завршите работите и да уживате во летото истовремено.
Здравје
Со сето трчање наоколу што ќе го правите во текот на ова лето, вие веројатно ќе бидете во подобра форма отколку претходно. Но ова не значи дека нема целосно да имате проблеми со здравјето. Менталното здравје е област која сте ја запоставиле и ова може да ве прогонува во последните денови од летото.
Рак
Ова лето ќе донесе многу предизвици во вашиот живот, но повеќето од нив ќе помогнат да напредувате како личност и да напредувате во вашата кариера и приватен живот. Ќе има и авантури (се разбира, сепак е лето) особено во јули и август. Неколку нови луѓе најверојатно ќе влезат во вашиот живот ова лето и можеби ќе станат важен дел од него.
Љубов и други релации
Ако сте сингл, ова е лето кое треба да го исчекувате. Тоа ќе донесе многу можности за врела романса, па облечете се најубаво и обидете се да бидете шармантни кога ќе среќавате луѓе во кои сте заинтересирани. И ако сте веќе во врска, ова лето ќе донесе некои можности, но ние сме сосема сигурни дека на вашиот партнер ова нема да му се допадне. Затоа бидете внимателни и паметни кога среќавате нови луѓе. Општо земено, би требало да имате добри односи со повеќето знаци со исклучок на водолиите.
Работа и пари
Ова лето големи се шансите да имате некои предизвици на работното место и позитивни и негативни. Позитивните ќе се однесуваат на вашата способност да ги направите деновите поефикасни, а негативните ќе ги тестираат односите со вашите соработници. Но, што со парите? Лошите финансиски грешки од почетокот на летото ќе ве научат на важна лекција и ќе ве мотивираат да почнете да ги планирате вашите финансии многу повнимателно.
Здравје
Здравјето секогаш ги загрижува раковите бидејќи не знаете кога да запрете кога правите нешто. Јуни и јули ќе бидат особено опасни во овој поглед, па затоа внимавајте со потенцијалните знаци на болест. Покрај ова, вие ќе имате повремени промени во расположението што ќе придонесе некои денови да се одлични, а некои особено тешки.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда свадба во Србија – извадил „зоља“ за да гаѓа јаболко 

Српските свадби ги следат низа обичаи, а еден е да се гаѓа јаболко со пушка. …