(ВИДЕО) Последна „Еден на Еден” оваа сезона: Нема да ви се верува колку чини виолината на Стефан Миленковиќ!

Некогаш чудо од дете, денес чудо од човек. Виолинистот Стефан Миленковиќ ќе ја затвори 10. сезона на најгледаното македонско ток-шоу „Еден на Еден”.
Миленковиќ зборува за годините кога станува светски познат како вундеркинд, но и какви сè пасии испробал низ неговиот неверојатен живот.
Во студиото кај Жаре, тој ја донесе и неговата виолина, стара повеќе од 150 години.

Не ја пропуштајте последната „Еден на Еден” за оваа сезона во недела од 18:30 на Канал 5!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дели пари на улица: Полицијата го бара мистериозниот добротвор

Британската полиција го бара мистериозниот добротвор, кој остава коверти полни со пари на градска улица …