(ВИДЕО) Лина Пејовска доминира на листата на ТОП 7 според изборот на гледачите на хрватски РТЛ за „Ѕвезди – летен хит“

Вечерва е ново продолжување во изборот „Ѕвезди – летен хит“ каде седум кандидати повторно ќе се обидат да изборат најмногу гласови од стручното жири кое е немилосрдно во своите оценки.
Но, РТЛ направило анкета и ги прашале своите гледачи кој според нив е најдобар во „Ѕвезди – летен хит“, а интересно е дека изборот на гледачите бил ист со оној на жирито во кое се Тончи Хуљиќ, Петар Грашо, Бранко Ѓуриќ Ѓуро, Нина Бадриќ и Андреа Андраши.

Според анкетата, најмногу гласови добила Филомена дури 30%, а зад неа е нашата Лина Пејовска со 23 отсто…
Во продолжение видете ја анкетата или доколку сакате повеќе информации одете на овој ЛИНК

Доколку можете да гледате хрватски РТЛ не ја пропуштајте вечерашната емисија од 20.15 часот…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дели пари на улица: Полицијата го бара мистериозниот добротвор

Британската полиција го бара мистериозниот добротвор, кој остава коверти полни со пари на градска улица …