(ВИДЕО) Искористете го сувиот леб на најдобар начин: Појадок за десетка!

Не морате да го фрлате лебот што стоел неколку дена, искористете го за овој превкусен оброк…
Потребно е:
еден помал стоен леб
200 г кисела павлака
100 г кашкавал
2 јајца
150 г шунка, или друга салама
100 мл млеко

Подготовка: лебот исечете го на тенки кришки. Тавата обложете ја со хартија за печење. Лебот наредете го во круг и помеѓу секоја кришка ставајте тенок ливчиња шунка и кашкавал.
Изматете ги јајцата со павлаката и додајте млеко па повторно убаво изматете.
Полијте го лебот, да се натопи и смесата да навлезе помеѓу кришките.
Печете на рерна загреана на 200 степени.
Послужете топло.

Извбор: Kod bake u gostima

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) Дали знаевте дека има волшебен град во кој улиците се од вода?

Ретко кој знае за Венеција во Холандија, малечкото гратче Гиетхорн оддалечен 120. километри од Амстердам, …