(ФОТО) БАБА НЕ ИЗДРЖА: Росана објави фотка од 11. месечниот внук Ноа

За неполн месец Ноа, внукот на Росана Сариќ – Тодоровска, ќе наполни една година но баба не издржа на својот профил на Фејсбук да не постави една фотка од нејзиното прво внуче…

Пејачката Росана Сариќ- Тодоровска објави фортографија од внукот Ноа, кој следниот месец ќе го прослави првиот роденден.
„На баба и на дедо, сонце наше, наша душа мила. Крофна наша, денес полни 11 месеци“, напиша Росана за внукот од ќерката Ивана и од зетот Џејмс кој е Англичанец.

Инаку свадбата се одржа во 2017. година во еден скопски ресторан кога ќерката на поранешната пејачка Росана Сариќ Тодоровска и актерот Ѓорѓи Тодоровски – Трупче, Ивана, стапи во брак со Англичанецот Џејмс.

Среќната тетка Маријана токму за големиот ден на својата внука допатува од Австралија, па после повеќе години се сретна со своите роднини, пријатели и секако сестра си Росана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) РАКОТ НА КОЖА НЕ Е ШЕГА – На познат ТВ готвач му дијагностицирале четврти стадиум на рак:„Имам уште 12. месеци живот“

Британскиот шеф Тим Билтон, познат по учеството на кулинарската емисија „Great British Menu” на BBC, …