(ВИДЕО+ФОТО) Марија Спасовска со уште едно признание од интернационален фестивал!

Беше најавувано, а деновиве марија Спасовска учествуваше на интернационалниот фестивал „Летен театар“ во Варна, Бугарија.
Меѓу бројни колешки и колеги од светот нашата Марија од овој еминентен фестивал се врати со диплома за освоено трето место.
Честики Марија! Да ти се множат успесите и дипломите!

„Пресреќна сум. 😁 Со мојот настап се претставив себеси и Македонија најдобро што можам. Мојата биографија ја збогатив со уште една Диплома (3-то место). Со мојот настап успеав да го привлечам вниманието на интернационалното жири и да добијам огромен аплауз од публиката на Летниот театар во Варна🍀❤ Меѓу Бугарија, Израел, Германија, Италија, Грузија, Бразил… Македонија 🌞 се спомна со освојувањето на една од трите награди ❤ @ Летен Театър“, напиша Марија на Фејсбук.

Еве една мобилна верзија од вчерашниот настап, а официјалното видео ќе го споделам преку BNT каналот 😍

Gepostet von Marija Spasovska / Марија Спасовска am Mittwoch, 12. Juni 2019

 

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАМЕСТО ПРЕДНОСТ ДОАЃА КАКО ПРЕПРЕКА – Колку сте попаметни толку сте поосамени: Еве зошто мажите се плашат од врска со паметни и самостојни жени!

Колку се жените попаметните, длабокоумни, толку им е потешко да најдат сродна душа. Тие можат …