Традицијата продолжува: Одиме на Европско првенство!

Иако на полувреме губеа со два гола разлика, 11:13, а во 43 минута и со четири (15:19), сепак, Македонија се врати со два бода од гостувањето во Ескишехир откако денеска ја совлада Турција со 26:25.
Играта на Македонија беше променлива уште од стартот. После мирниот почеток во кој десетина минути се испитуваа силите следуваше серија од 5:0 за водство од 7:3. Сепак, овие четири погодоци заработени во 14. минута беа загубени во продолжението. Турците постепено ја намалува негативата и во 25. минута од натпреварот израмнија на 10:10. Малку потоа постигнаа уште два гола за 12:10 што беше серија од 5:0 која им донесе и водство на полувремето.
Македонија имаше негатива од 11:13 на паузата и ова беше резултат кој не одговараше и кој донесе жешка пауза во Ескишехир.
Целосната анализа прочитајтеја на 24ракомет.мк

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дели пари на улица: Полицијата го бара мистериозниот добротвор

Британската полиција го бара мистериозниот добротвор, кој остава коверти полни со пари на градска улица …