Дневен хороскоп за среда, 12.06.2019:Денес сте полни со самодоверба,имате поддршка,ве очекува и парична помош или бонус – не го заборавајте партнерот!

Месечината оваа среда образува секстил со Јупитер и тригон со Сатурн. Денес сте полни со самодоверба, излезете во пресрет на новите предизвици на деловен план, понудете свои идеи, ова е ден кога имате „добар ветер во грб“. Очекувајте поддршка од другите, посебно на оние од повисоките позиции, а и парична помош или бонус за претходните вложувања.
Остатокот од денот минете го со саканото лице бидејќи вашето задоволство со себе и позитивна енергија кој ја емитувате ќе им годи на двајцата.
Убав ден на сите!
Овен
Работа
Денес е ваш ден. Имате шанса да успеете со добро планирање. Очекувате пофалба и признание за сè што правите, па направете го најдоброто и завршете се што ви се очекува од вас.
Љубов
Мистериозно се насмевнувате и чувствувате пеперутки во стомакот. Моменти на уживање се на пристаништето, особено за оние кои се заљубени, прекрасен викенд е пред вас.
Здравје
Добро се чувствувате.
Бик
Работа
Сакате да ги импресионирате вашите колеги или претпоставени. Не заборавајте на интересот на сите вас. Не реагирајте плашливо и не кажувајте точно што мислите.
Љубов
Вие сте со добра волја и мотивирани, па затоа е момент да уживате со вашиот партнер. Ако не сте во врска, ве молиме да уживате во флертувањето со некој што го сакате.
Здравје
Хронична болка.
Близнаци
Работа
Одлучно бранете ги своите бизнис идеи и останете на вашата позиција. Најважно е дека вашите потези се навремени, но исто така и одговорни.
Љубов
Поштедете го партнерот од непотребните тестови. Не очекувајте премногу. Постои компромис за сè и одлуката треба да биде взаемна.
Здравје
Добро.
Рак
Работа
Некој на работното место ќе ви даде важен предлог што треба да го разгледате. Бидете повнимателни во деловните одлуки. Претерувањето не донесе ништо добро.
Љубов
Ескивирајте некој што внесува нервоза и има нереални очекувања. Денес не е ден за здодевни и не дозволувајте некој да го расипе вашето расположение.
Здравје
Главоболка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 14.07.23020: Треба правилно да ги решите вашите емотивни дилеми, пред некој да ве стави пред свршен чин…

Овен Љубов: Вашиот партнер ве убедува да донесете важна одлука. Вие не можете да ја …