(Рецепт) Не се шегувајте со ова – РИЗИКУВАТЕ БОЛЕСТИ АКО ОВОШЈЕТО И ЗЕЛЕНЧУКОТ НЕ ГИ МИЕТЕ КАКО ШТО ТРЕБА: Ова е единствен ВИСТИНСКИ начин да се ослободите од токсините и отровите!

Миењето на раце нека ви биде чекор откако ќе го фатите овошјето, бидејќи нема смисла воопшто да го миете ако повторно ги вратите бактериите на своите раце. 
Потоа овошјето и зеленчукот нежно тријте го под млаз вода. Тоа се однесува дури и на овошје со кора, како јужното овошје на пример.
Листестиот зеленчук вронете го во вода, особено салатата. Почекајте пет минути па ако е потребно променете ја водата и повторете.
Покрај тоа, овошјето и зеленчукот се полни со пестициди, а тоа може да го реши малку сода бикарбона. Едноставно измешајте малку сода бикарбона и вода и убаво измијте ги продуктите. Можете да се обидете и со алкохолен оцет кој ги убива сите штетни микроби во овошјето.
Постапката е следна:
Овошјето оставете го да стои околу 20. минути во вода со оцет, а потоа префрлете го во смеса од сода бикарбона и вода, повторно на 20. минути.
Овие чекори се неопходни бидејќи овошјето кое го купуваме содржи големо количество токсини (отрови). Ако овие токсини се наталожат во телото можат да предизвикаат автоимуни заболувања, но и хронични болести.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Банана крем колач: Брз летен десерт без печење!

Ќе уживате во феноменалниот вкус Состојки: 500 мл млеко, 1 кесичка пудинг од ванила, 80 …