Дневен хороскоп за вторник, 11.06.2019:Ова е ден во кој ќе тежнееме кон складни, хармонични моменти, мир и спокој со кој ќе сакаме и да заспиеме навечер – кон саканата личност ќе бидете посебно нежни…

Осимна прекрасен јунски ден, Месечината е во знакот на Терезија, и ова е ден во кој ќе тежнееме кон складни, хармонични моменти, мир и спокој со кој ќе сакаме и да заспиеме навечер. Ова е ден кога ќе се стремиме кон воспоставување спогодба во деловните потфати, за да сите страни бидат задоволени, а вас ништо друго нема да ве интересира доколку никој посебно не е задоволен со постигнатиот договор. Емпатија и дружељубивост денеска кај вас ќе будат желба за средби со драги лица, додека кон саканата личност ќе бидете посебно нежни.
Уживајте во прекрасниот ден!
Овен
Работа
Вие сте инспирирани од креативни идеи и соработници укажуваат на корисно решение. Загрижени сте вашите идеи да се вклопуваат во заедничките критериуми и интереси.
Љубов
Вие делувате расположено за новите емотивни предизвици, а саканата личност со нескриен ентузијазам го прифаќа вашиот поттик.
Здравје
Добро се чувствувате.
Бик
Работа
Имате лоша претпоставка за проценка на можностите за бизнис можностите и нови настани. Состанокот или дискусијата со едно лице станува неизбежна како повод за остри деловни контакти.
Љубов
Ако имате впечаток дека некои работи се случуваат надвор од вашето знаење или дека некој близок користи лажни изговори, немојте да  избрзувате. Почекајте додека не се стивнат негативните страсти.
Здравје
Можна температура.
Близнаци
Работа
Ви треба црта на храброст во средбата со соработниците. Дозволете си одредена доза на препотенција со намера да оставите позитивен впечаток на соработниците.
Љубов
Искрено ги искажувате своите чувства кон саканата личност. Обидете се да ги помирите вообичаените желби и потреби, а денес е совршен ден за да работите заедно на некои домашни работи.
Здравје
Земајте витамини.
Рак
Работа
Некој го критикува вашиот начин на работа и се обидува да ве презентира негативно пред соработниците. Анализирајте ги своите соработници поблиску и нивните реакции.
Љубов
Избегнувајте еуфорично расположение во друштво на саканата личност. На таков начин, можете да поттикнете ново сомневање за вашите намери.
Здравје
Добро се чувствувате.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Вознемирувачка снимка: Угушиле тинејџер бидејќи фрлил сендвич на подот

Снимка од надзорната камера во центарот за млади во Мичиген покажува како најмалку седум мажи …