(ВИДЕО) 1.600 м2 за 80. милиони долари: Како изгледа станот на најбогатиот човек на светот?

Основачот на АМАЗОН и најбогатиот човек на светот купил дури три стана во Њујорк кои гледаат на Медисон Сквер Гарден.
Неговата нова колекција на скапи недвижнини го вклучува пентхаусот на три спрата, како и уште два стана подолу.
Wall Street Journal пишува дека Безос за тие скоро 1.600 метри квадратни издвоил 80. милиони долари, што е една од најскапите трансакции со недвижнини оваа година во Њујорк.
Триплексот се протега помеѓу 22., 23. и 24. спрат, а самиот пентхаус има пет спални соби и четири бањи. Освен тоа има и приватен лифт, голема сала за танцување, библиотека со камин и ѕвездарница која се отвора во голема тераса со поглед на Емпаер Стејд Билдинг. Како сето тоа изгледа погледнете во видеото подолу:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Банана крем колач: Брз летен десерт без печење!

Ќе уживате во феноменалниот вкус Состојки: 500 мл млеко, 1 кесичка пудинг од ванила, 80 …