(ВИДЕО) ЉУБОВ КОЈА НЕ ОСТАВА МЕСТО ЗА РАМНОДУШНОСТ:Како малечките херои ги дочекуваат своите родители кои се воени лица!?

Лицата кои се определиле за служење во воениот рок прават повеќе жртви одеднаш – го ризикуваат својот живот, се одвојуваат од семејствата, децата, со месеци се разделуваат од своите најсакани…
Можеби поради тоа некои од нив смислуваат како да ги изненадат своите најмили…
Овие воени лица кои се и родители, мајки и татковци, своите животи ги посветиле за служење на својата земја, а срцата на своите деца.
Погледнете во видеата како тие ги изненадуваат своите дечиња со ненадејните посети…Видеа кои ќе ви го „вознемират“ срцето, видеа кои во вас ќе рабудат љубов која можеби и не сте знаеле дека сеуште ја имате, љубов која никого не остава рамнодушен…

Tiny heroes welcome their military parents home

These military moms and dads dedicated their lives to serving our country, and they dedicated their hearts to the kids who look up to them. 🇺🇸♥️

Gepostet von KENS 5 & Kens5.com am Sonntag, 26. Mai 2019

Feel every emotion watching these military homecomings

We love having our men and women, moms and dads, brothers and sisters, sons and daughters home…but there’s something SO good about a surprise homecoming.

Gepostet von WUSA 9 am Freitag, 18. Januar 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Банана крем колач: Брз летен десерт без печење!

Ќе уживате во феноменалниот вкус Состојки: 500 мл млеко, 1 кесичка пудинг од ванила, 80 …